[ Ivan Kusák - Interiery & Podlahy ]
Ivan Kusák
Klikněte si pro slevy až 30 procent!

LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Laminátové podlahy jsou odolné vůči odření a poškrábání, mají vysokou životnost a jsou stálobarevé. Plovoucí podlahy systému Click zaručují vynikající pevnost a snadnou pokládku. Dodává se ve velmi věrných imitacích nejrůznějších dřevin, se vzhledem dlaždic, v dekorech přírodního kamene a v různých moderních designech, které působí velmi přirozeně a jedinečně. Laminátová podlaha vydrží hodně, jediné co jí vadí je přímý kontakt s vodou. Kvalitní laminátová podlaha musí především splňovat podmínky na tepelnou izolaci a tlumit zvuk. Na dotek je chladnější než dřevěná podlaha. Laminátovou podlahu je možné kombinovat s podlahovým vytápěním. Při chůzi po místnosti vzniká kročejový hluk. Aby se tento zvuk nepřenášel, používá se kročejová izolace. Je to pružná podložka, která se umísťuje pod plovoucí podlahy. Spousta dodavatelů již dodává podlahy, opatřené pryžovou podložkou z kaučuku, která je nalepena na spodní vrstvě lamely. Díky ní dochází k útlumu hluku.

Každá laminátová podlaha se skládá z nosné vrstvy, kterou tvoří HDF (vysoce stlačená dřevovláknitá deska), dále dekorační fólie a nakonec laminové fólie zaručující odolnost proti opotřebení. Obvodové boční plochy jsou opotřebeny impegnací, která slouží jako ochrana proti bobtnání. To je výhodou při úklidu podlahy. Pro životnost a správnou funkci podlahy je velmi důležitý stav podkladu, na který se mon- tuje. Za úplně základní lze označit požadavky na rovinnost a vlhkost. Obecně vyžadují laminátové podlahy teplotu vzduchu v místnosti min.18 stupňů celsia a relativní vlhkost 75%.

Laminátové plovoucí podlahy velice praktické a snadné na údržbu. Nemusí se nic lakovat, leštit nebo olejovat, nevyžadují žádnou konečnou úpravu. Je potřeba si však dát pozor na vylití vody na podlahu. Pokud se tak stane, je nutné hned podlahu vysušit do sucha. K běžné údržbě používejte vysavač nebo mírně vlhký mop. Nepoužívejte údržbové prostředky vytvářející na podlaze ochranný film. Také nikdy nepoužívejte brusné čistící prostředky. Běžně k dostání jsou čističe určené přímo k údržbě laminátových podlah.

Copyright © Ivan Kusák [ www.interiery-podlahy.cz ] 2018, all rights reserved. Aplikace [ www.zarsky.net ]