[ Ivan Kusák - Interiery & Podlahy ]
Ivan Kusák
Klikněte si pro slevy až 30 procent!

PVC PODLAHOVINY

Dnešní PVC podlahoviny mají atraktivní vzhled přírodních materiálů jako je dřevo, dlažba, korek a kámen. Kromě klasických rolí se vyrábějí také ve čtvercích nebo formátech, které odpovídají lamelám dřevěných parket, takže ve finále je PVC podlaha od pravé dřevěné k nerozeznání. Tyto materiály se pohybují v různých cenových úrovních, v případě velmi levných PVC podlahovin však riskujeme poměrně rychlé ošlapání povrchu.

PVC rozdělujeme podle užitných vlastností na homogenní a heterogenní. Heterogenní PVC - podlahoviny náležející do této kategorie se používají v prostorách s extrémním zatížením. Materiál ze kterého jsou tyto podlahoviny vyrobeny je natolik odolný, že nehrozí nebezpečí opotřebení. Nemůže se tedy prochodit. Homogenní PVC se vyrábí jak v rolích, tak i ve čtvercích, a to v obou případech v pestré designové škále. Používá se nej- častěji pro objekty, jako jsou školy, nemocnice, obchodní domy a jiné veřejné prostory. Heterogenní PVC- tuto kategorii podlahovin rozdělujeme na měkčené a tvrzené. Heterogenní PVC měkčené je určeno především k využití v obytných prostorách. Jsou vyráběny v různých barevných odstínech. Heterogenní PVC tvrzené je vhodné do silně až extrémně namáhaných prostorů.

PVC podlahoviny jsou velmi vhodné zejména do kuchyní a to hned z několika důvodů: chemická odolnost materiálu proti mastnotě nebo dezinfekčním prostředkům, měkkost nášlapu, elasticita, která chrání podlahu před poškozením při pádu těžkých předmětů a snadná údržba. PVC kritiny jsou i praktickou variantou pro koupelny. Jsou vysoce elastické, což umožňuje jednoduchou a rychlou instalaci. Toto řešení vyhovuje i přísným hygienickým požadavkům. Zákazník má na výběr paletu moderních vzorů a barev, najdou se jak možnosti pro domácnost, tak pro koupelny ve zdravotnictví, sportovních či ubytovacích zařízeních.

Snadná údržba PVC podlahovin řadí tuto krytinu mezi velice žádanou na našem trhu. Nedoporučuje se však používat běžné saponáty, ale přípravky určené k ošetřování elastických podlah. Když budete dodržovat zásady správné údržby, zvýšíte životnost PVC podlahy o ně- kolik let a Vaše podlaha bude vypadat stále jako nová.

Copyright © Ivan Kusák [ www.interiery-podlahy.cz ] 2018, all rights reserved. Aplikace [ www.zarsky.net ]