Laminátové podlahy 

Jsou odolné vůči odření a poškrábání, mají vysokou životnost a jsou stálobarevné. Plovoucí podlahy systému Click zaručují vynikající pevnost a snadnou pokládku. Dodávají se ve velmi věrných imitacích nejrůznějších dřevin se vzhledem dlaždic, v dekorech přírodního kamene a v různých moderních designech, které působí velmi přirozeně a jedinečně. Laminátová podlaha vydrží hodně. Jediné, co jí vadí, je přímý kontakt s vodou. Kvalitní laminátová podlaha musí především splňovat podmínky na tepelnou izolaci a tlumit zvuk. Na dotek je chladnější než dřevěná podlaha. Je možné ji kombinovat s podlahovým vytápěním. Při chůzi po místnosti vzniká kročejový hluk. Aby se tento zvuk nepřenášel, používá se kročejová izolace – pružná podložka, která se umísťuje pod plovoucí podlahy. Spousta dodavatelů již dodává podlahy opatřené pryžovou podložkou z kaučuku, která je nalepena na spodní vrstvě lamely. Díky ní dochází k útlumu hluku.

balterio

Každá laminátová podlaha se skládá z nosné vrstvy, kterou tvoří HDF (vysoce stlačená dřevovláknitá deska), dále dekorační fólie a nakonec laminové fólie zaručující odolnost proti opotřebení. Obvodové boční plochy jsou opotřebeny impregnací, která slouží jako ochrana proti bobtnání. To je výhodou při úklidu podlahy. Pro životnost a správnou funkci podlahy je velmi důležitý stav podkladu, na který se montuje. Za úplně základní lze označit požadavky na rovinnost a vlhkost. Obecně vyžadují laminátové podlahy teplotu vzduchu v místnosti min.18 °C a relativní vlhkost 75%.

Údržba

Laminátové plovoucí podlahy jsou velmi praktické a snadné na údržbu. Nemusí se nic lakovat, leštit nebo olejovat, nevyžadují žádnou konečnou úpravu. Je potřeba si však dát pozor na vylití vody na podlahu. Pokud se tak stane, je nutné ihned podlahu vysušit. K běžné údržbě používejte vysavač nebo mírně vlhký mop. Nepoužívejte údržbové prostředky vytvářející na podlaze ochranný film. Také nikdy nepoužívejte brusné čistící prostředky. Běžně k dostání jsou čističe určené přímo k údržbě laminátových podlah.

V současné době dodáváme laminátové plovoucí podlahy těchto značek:

  1. HARO laminát
  2. Balterio
  3. QUICK-STEP