PVC

Dnešní PVC podlahoviny mají atraktivní vzhled přírodních materiálů jako je dřevo, dlažba, korek i kámen. Kromě klasických rolí se vyrábějí také ve čtvercích nebo formátech, které odpovídají lamelám dřevěných parket, takže ve finále je PVC podlaha od pravé dřevěné k nerozeznání. Tyto materiály se pohybují v různých cenových úrovních, v případě velmi levných PVC podlahovin však riskujeme poměrně rychlé ošlapání povrchu.

PVC rozdělujeme podle užitných vlastností na: 

Podlahoviny náležející do této kategorie se používají v prostorách s extrémním zatížením. Materiál, ze kterého jsou tyto podlahoviny vyrobeny, je natolik odolný, že nehrozí nebezpečí opotřebení. Nemůže se tedy prochodit.
Tuto kategorii podlahovin rozdělujeme na měkčené a tvrzené. Heterogenní PVC měkčené je určeno především k využití v obytných prostorách. Jsou vyráběny v různých barevných odstínech. Heterogenní PVC tvrzené je vhodné do silně až extrémně namáhaných prostorů.

Vyrábí se jak v rolích, tak i ve čtvercích v obou případech v pestré designové škále. Používá se nejčastěji pro objekty jako jsou školy, nemocnice, obchodní domy a jiné veřejné prostory.

Využití

PVC podlahoviny jsou velmi vhodné zejména do kuchyní a to hned z několika důvodů: chemická odolnost materiálu proti mastnotě nebo dezinfekčním prostředkům, měkkost nášlapu, elasticita, která chrání podlahu před poškozením při pádu těžkých předmětů a snadná údržba.
PVC krytiny jsou i praktickou variantou pro koupelny. Jsou vysoce elastické, což umožňuje jednoduchou a rychlou instalaci. Toto řešení vyhovuje i přísným hygienickým požadavkům.
Zákazník má na výběr paletu moderních vzorů a barev, najdou se jak možnosti pro domácnost, tak pro zdravotnictví, sportovní či ubytovací zařízení.

Údržba

Snadná údržba řadí tuto krytinu mezi velice žádanou na našem trhu. Nedoporučuje se však používat běžné saponáty, ale přípravky určené k ošetřování elastických podlah. Když budete dodržovat zásady správné údržby, zvýšíte životnost PVC podlahy o několik let a Vaše podlaha bude vypadat stále jako nová.